-Kayra- Performans .

LPG dönüşümü yapılmış motorlar, dizel motorlara göre daha fazla beygir gücü üretirler. LPG yüksek enerjili bir yakıttır, sıkıştırma oranı arttırılarak motor verimi ve gücünü arttırır. LPG araçlar için benzine göre daha üstün özelliklerde bir yakıttır

-Kayra- Tasarruf .

Yakıt tasarrufu, LPG yakıtlı motordaki en önemli faktörü oluşturur. Bu sonuç kalitesinden, kanıtlanmış randımandan ve atık çıkarmamasından meydana gelmiştir.
Kapak yakıt sistemi, tamamen kapalı yakıt sistemi akıtma ve buharlaşma kaybını ortadan kaldırır.

-Kayra- Çevreci Yakıt .

LPG Dönüşümü temiz yanma, kurşun, vernik yada karbon atığı çıkartmaz. Motoru kirletmez kurum oluşturmaz. Motoru temiz tutar, motor ömrünü uzatır.
LPG Dönüşümü yapılan araçlarda Kayra Otogaz’ın motaj ustalığı ile benzinli araçlara oranla oldukça düşuk egzoz gazı emisyon değerlerine ulaşır.
Bir litre benzin yandığında bir kişinin bir günlük ihtiyacı olan 2000 litre oksijeni tüketir.

-Kayra- Aracınızı Korur .

Ateşleme sisteminin ömrunu uzatır, tortu oluşturmaz. Ateşleme sistemi daha uzun ömürlüdür.
Motoru kirletmez kurum oluşturmaz. Motoru temiz tutar, motor ömrünü uzatır.
Yakıt pompası gerekmez, LPG basınçlı oldugu için yakıt pompasına ihtiyaç bulunmamaktadır. LPG Dönüşümülü araçalarda karbüratördeki kirliliği engelleyerek karbüratör servisi ve tamiratı yok denecek kadar azdır. Enjeksiyon daha az bakım gerektirmektedir.
Benzine oranla motor vuruntu direncini arttır .

-Kayra- Güvenlidir .

Güvenlik milyonlarca taşıt LPG dönüşümü uygunlanmıştır . Bu LPG dönüşümün güvenilirliğinin bir göstergesidir . LPG güvensiz olsa idi yasaklanırdı ve TÜVTÜRK’ten geçmezdi . Japonya da, Güney Korede ve Taylanda taksilerin LPG kullanımını mecburi dir. Avustralya hükümeti LPG dönüşümü yapılan araçlar 5 sene , Belçika da her zaman vergiden muaf tır.