-Kayra- AFR YOL AYARI .

AFR Ayarı Air Fuel Ratio yani Hava Yakıt Oranı demektir. LPG dönüşümden kullanılan ECU lar aracınızın orjinalindeki bu ayarları taklit ederek benzinli aracınız ile benzer tepkiler vermesini sağlamaktadır. Böylece değişik şartlarda aracınızın benzin ile kullanırıken verdiği performansın aynısını LPG ile de yakalayabilirsiniz. AFR ayarı tamamen teknoloji ve ustalıktır. AFR ayarı gezmeden yapıldığında doğru sonuçlar vermeyecektir. Çünkü aracınız tek bir şart altında test edilerek ayarlanmış olacaktır.


Gerektiğin ekonomik ve fakir, gerektiğinde ise zengin yakıt karışımları ile LPG dönüşümün avantajlarından daha fazla faydalanmanızı sağlayacağı gibi AFR ayarı bozuk araçlarda teknik sorunlarda çıkmaktadır.


AFR ayarınız bozuk olduğuda gereksiz zengin karışım ile motorunuzun fazla ısınmasına ya da fakir karışım ile motoru zorlayıp subap ayarlarının bozulmasına yol açabilirsiniz. Aracıma LPG dönüşümü yaptırdım ama benzindeki gibi değil diyorsanız aracınızın AFR ayarını kontrol edelim. Ankara'da AFR ayarını ustalıkla yapmaktayız.